Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Adatvédelmi tájékoztatót itt találja.

Átlátszó telefon? Ez a Nothing Phone!

2023. 12. 20. 15:58:25
Átlátszó telefon? Ez a Nothing Phone!

Az okostelefonok rohamos fejlődésével elengedhetetlenné vált, hogy egy gyártó folyamatosan innovációkkal rukkoljon elő. Vannak, akik remekül helyt állnak, és lépést tartanak a kor újdonságaival, de vannak olyan újítók is, akiknek ez nem elég! Ilyen például a OnePlus társalapítója, Carl Pei is, aki az extravagáns irányt – és ezáltal egy szűkebb réteget – megcélozva létrehozta a Nothing márkát, aminek első készüléke 2022 nyarán jelent meg, és ehhez foghatót még tényleg nem láttunk még!

Ebben a blogcikkben a Nothing Phone (1) és a Nothing Phone (2) okostelefonokat fogjuk közelebbről bemutatni és kiemeljük, hogy miért annyira különleges választás egy Nothing Phone. Ha te is szereted az egyediséget, és azt sem bánod, ha a zökkenőmentes belső tulajdonságok is adottak egy okostelefonban, érdemes továbbolvasnod!

 

Csak a Nothing Phone-oknál: Glyph

Kezdjük is a legelején...vagyis a hátulján, ugyanis a Nothing Phone-ok egyik legkülönlegesebb alkotóeleme az átlátszó hátlapjuk, és a több száz LED egyedi Glyph alakzatban. Ennek köszönhetően láthatjuk a telefon alkotóelemeit, például a vezeték nélküli töltésért felelős réz tekercset!

A Glyph felületnek is több funkciót tulajdonítottak, például az alsó csík a telefon töltöttségi szintjét mutatja töltés közben, de a többi része jelezheti például, ha épp hívnak minket, illetve a csengőhangunkkal is összhangban van. De képes a Google Asszisztens hangjára is mozogni, amikor épp válaszol nekünk. Sőt, a fényerőt és a pontos mintát is módosíthatjuk egyes folyamatoknál. Izgalmasan hangzik, nem igaz?

És hogy fokozza a felhasználói élményt, a gyártó mindezt – a tartozékokkal együtt – egy hagyományostól eltérő, lapos, négyzet alakú dobozban szállítja nekünk! Ilyen dobozzal nem találkozunk minden nap!

Extrém tulajdonságok

Na de lássuk az eddig megjelent két telefon egyéb paramétereit is! A két modell között méretben mindössze 3 mm különbség van, az (1) súlya 193,5 gramm, a (2)-é pedig 201,2 gramm. Mindkét készülék alumínium kerettel és Gorilla Glass üveg elő-és hátlappal rendelkezik. Ez többek között azért is fontos, mivel így a karcok elleni védelmük is jelentősen magasabb, ami tekintve a számtalan LED-et a hátoldalon, kifejezetten indokolt. Ezen kívül villogó piros fény is található mellettük, ami a videófelvételt jelzi számunkra.

Ahogy már említettük, a hátlapjuk átlátszó, viszont 2-2 színváltozatban jelentek meg: az (1) feketében és fehérben, a (2) pedig fehér és szürke színben. Az akkumulátor és a töltés minimálisan tér el egymástól a két modellnél. Előbbi 4500 mAh-s, és 33 watton tölthetjük fel, utóbbi pedig 4700 mAh-s, 45 wattos töltéssel.

Gyönyörű képminőség!

A kijelzők mérete és felbontása hasonló a Nothing Phone-oknál, az (1) OLED, a (2) pedig LTPO OLED technológiával készült. 1200, illetve 1600 nit a maximális fényerejük, így az előlapon is találunk bőven olyan tulajdonságot, ami miatt megfontolandó ez a márka! Ezt megerősíti a 120 Hz-es képfrissítés és a HDR10+ felbontás is. Ezen kívül a mindig bekapcsolt üzemmód is elérhető az előlapon.z-esHz

És itt át is térnénk egy másik különbségre, az előlapi kameraegységekre, az első modellnél ugyanis ez 16 megapixeles, a másodiknál viszont a duplája, azaz 32 megapixel! Megfordítva a telefont 2-2 50 megapixeles kamerát találunk, melyeknek a paraméterei viszont megegyeznek mindkét készüléknél.

Sőt, itt adott a HDR és panoráma mód is, LED vakut is kaptunk az éjszakai fotózáshoz, a videózás pedig 4K-ban is történhet, az előlapon pedig 30 fps-el.

Profibbnál profi belső elemek

Sok mindent „mutat meg” ugyan egy Nothing Phone, de nem árt, ha kitérünk a szabad szemmel nem látható alkotóelemeire is. Ilyen például a chip, amivel szintén nem fukarkodott a gyártó. Az első készülék Snapdragon 778G+ 5G-t, a második pedig Snapdragon 8+ Gen 1-et kapott, így azt biztosra vehetjük, hogy a zökkenőmentes használatot stabil alapok biztosítják.

Ez egészül ki az Android-alapú felhasználói felületekkel, a Nothing OS 2.0-val és 2.5-tel. A GPU előbbinél Adreno 642L, utóbbinál pedig Adreno 730. A RAM 8 vagy 12 GB lehet, a maximum tárhely 256, a (2)-nél pedig már 512 GB. Ez sajnos nem bővíthető, de szerencsére kellőképpen nagy méretű.

Használjuk ki maximálisan!

Végezetül vegyük sorra a Nothing Phone olyan kapcsolattartási funkcióit, amelyek mindenképp segíteni fogják a döntésünket vásárlás előtt. Főleg, hogy felsőkategóriás okostelefonokról van szó! A Nothing Phone-okat tehát
- Dual-SIM-kompatibilitással,
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6-tal,
- Bluetooth 5.2-vel, illetve 5.3-mal,
- NFC chippel,
- GPS-el,
- kijelző alatti, optikai ujjlenyomat-olvasóval,
- gyorsulásmérővel,
- iránytűvel,
- giroszkóppal,
- és közelségérzékelővel látták el.

FM rádiót, 3,5 mm-es jack csatlakozót és infrát viszont nem kaptak, de mindez szerencsére könnyen helyettesíthető.

Az extrém stílus kedvelőinek

Szeretünk haladni a korral, és a kár extrém külsejű telefont is választanánk? Fontos, hogy minőséget kapjunk a pénzünkért? Sokat van a kezünkben a telefon, ezért nem mindegy, hogy milyen belső tulajdonságokkal rendelkezik? A Nothing Phone-okat is vegyük számításba, hiszen a profi szakmai háttér, a remek funkciók és az extra megjelenés is adott az esetükben! IDE kattintva pedig le is adhatjuk rájuk a rendelésünket!