Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Adatvédelmi tájékoztatót itt találja.

ESIM: a kártya, amit elég egyszerűen csak letöltened

ESIM: a kártya, amit elég egyszerűen csak letöltened
Egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek az eSIM-kártyák a fizikai változat mellett. Az elmúlt években valósággal betörtek az okostelefon-piacra, és egyes gyártók már kivétel nélkül ezt a megoldást alkalmazzák a legújabb szériákban. De mit nyerünk azzal, ha egy eSIM-kártyás mobiltelefonra tesszük le a voksunkat? És mely készülékekben találjuk meg ezt a technológiát? Cikkünkben ezeket a kérdéseket járjuk körbe részletesen.

Honnan ered a régi és az új változat elnevezése?

A „SIM” mozaikszó az angol Subscriber Identity Module (magyarul előfizető-azonosító modul) szavak rövidítéséből jött létre. Ezt váltja fel az eSIM, azaz az embedded SIM (beépített SIM-kártya).

És mi is ez pontosan? Képzelj el egy különálló chipet, ami virtuális kártyaként van beleépítve az okostelefonok vagy az okosórák alaplapjába. Az eSIM kisebb a fizikai SIM kártyáknál: mindössze 6 mm hosszú és 5 mm széles.

Ez a megoldás a hagyományos, műanyag SIM-kártyát helyettesíti. Ugyanúgy PIN és PUK kóddal védheted, és alkalmas hívásindításra, internetezésre és hangposta kezelésére is.

Biztonságos használat lopásbiztos technológiával

Érthető, ha benned is felmerül a kérdés, hogy egy telefonba épített, virtuális SIM-kártya hogyan védhető meg, és mi a teendő lopás vagy a telefon elvesztése esetén?

Először is, az eSIM-technológiát biztonsági tanúsítványok védik, így akkor sem tudnak vele visszaélni, ha nyilvános Wi-Fi-ről telepítettük a készülékünkre.

A másik fontos szempont, hogy mivel lehetetlen kivenni az eSIM-et a telefonból, ennek köszönhetően lopás esetén lekövetheted a készülék pontos helyét és le is tilthatod, akár egy fizikai kártyát. Az új eSIM-ért pedig még csak nem is kell személyesen felkeresned a szolgáltatódat, bárhol, bármikor igényelhetsz egy újat.

Ha pedig egyszerűen kölcsönadnád valakinek a telefonodat, zárd le a kártyát egy PIN kóddal, hasonlóan a műanyag verziójához!

Két telefont használsz? Hagyd otthon az egyiket, vagy akár mindkettőt!

Igen, jól látod! A beépített eSIM-kártya egyik legnagyobb előnye a kényelmes, szolgáltatók közötti váltás. Ez alapján az eSIM leginkább akkor lesz számodra ideális választás, ha sokat utazol, vagy több telefonszámod – például magán és céges - van.

Ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy egy chipbe akár több szolgáltató profilját is feltöltheted. Arra figyelj, hogy egyszerre csak 1 lehet aktív, de a váltás közöttük így is egyszerűbb lesz, mintha két készüléket vinnél magaddal. A dual SIM-es telefonok esetében ezt a váltást két különböző chip teszi lehetővé. Jól hangzik, nem igaz?

És hogy tovább fokozzák, egyes okosórák azt is lehetővé teszik, hogy mobiltelefon nélkül hagyd el a házat, hiszen a beépített eSIM-nek köszönhetően elég csak a csuklódon viselned kedvenc készülékedet, hogy út közben bárki elérjen téged.

Érdemes bizalmat szavaznod neki

Összegezve ha egy beépített SIM-es készüléket választasz, számos előnyre tehetsz szert:

  • növeli a vízállóság mértékét, hiszen a készülékbe van építve
  • helyet takarít meg a telefonban
  • könnyedén és gyorsan aktiválható otthonod kényelméből
  • több szolgáltató SIM-kártyáját is használhatod egy készülékben
  • az online fiókodban bármikor megnézheted a biztonsági kódjaidat (PIN és PUK)
  • kevesebb műanyag és elektronikus hulladékot termel, így kevésbé terheli a bolygót
  • bárhol, bármikor lecserélheted a fizikai kártyádat egy eSIM-re, ha kompatibilis készüléked van

Mire van szükségem, ha beépített SIM-kártyát szeretnék használni?

Először is egy eSIM-kompatibilis készüléket kell beszerezned. Az eSIM-et nem tudod boltban megvásárolni, egyszerűen le kell töltened a telefonodra, amihez internetkapcsolatra, és egy egyéni aktiváló QR kódra lesz szükséged a szolgáltatódtól. Ezután az előfizetői profilodat kell megalkotnod: töltsd le a kártyádat, és aktiváld az eszközön! Kész is! Innentől ugyanúgy működik, mint a már megszokott, hagyományos verziója. Fontos, hogy az eSIM-et nem lehet fizikailag kiszedni a telefonból, így készülékcsere esetén törölnöd kell a profilodat.

És ne aggódj, az eSIM használatával nem veszíted el a mobilkészülék vagy a szám megváltoztatásának a lehetőségét sem. Ebben az esetben ugyanúgy törölheted a profilodat, vagy letöltheted egy másik eszközre.

ESIM-et szeretnék! Milyen készüléket válasszak?

Webáruházunk kínálatában számos eSIM-képes okostelefon és okosóra közül válogathatsz. Az Apple ebben a funkcióban is az élen van. Bármelyik elérhető iPhone készülékünket választod, számíthatsz az eSIM-re!

Ha az android-rajongók táborába tartozol, akkor a Xiaomi 14 5G-t ajánljuk neked. Okosórák tekintetében pedig a Samsung Galaxy Watch 4, Watch 4 Classic és Watch 5 közül érdemes választanod.

Ha pedig kérdéseid vannak a döntés előtt, és szakértői válaszra v an szükséged, keress minket bizalommal elérhetőségeink egyikén!