Több hasonlóság, mint gondolnád
Nézzük csak meg részletesebben a Poco F5 és Pici F5 Pro telefonokat. Akár azt is gondolhatnánk, hogy két teljesen különböző telefonnal van dolgunk, de úgy tűnik, hogy a Xiaomi szereti az alapmodellek számára is megadni a szükséges funkciókat, sőt, több olyan extrát is kapott, amit az F5 Pro már nem.
De szerencsére a gyártó a hasonlóságok tekintetében is bőkezű volt, például mindkét készülék
- 6,67 hüvelykes AMOLED kijelzőt,
- 120 Hz-es képfrissítést,
- 480 Hz-es érintésérzékenységet,
- IP53 minősítést,
- Gorilla Glass 5 előlapi üveget,
- minimum 8 GB RAM-ot,
- és egyforma kamerákat kapott.
Egyformán jó kamerák
A kameráknál elidőznénk egy kicsit, mivel egyformák – egyformán jók. A Poco F5 és a Poco F5 Pro egyaránt 1-1 64 megapixeles főkamerát, 1-1 8 megapixeles ultraszéles látószögű, és 1-1 2 megapixeles makró egységet kapott. Az előlapi kamera pedig 16 megapixellel támogatja a szelfiket. Utóbbinál a videók minősége is megegyezik: 1080p@30/60fps.
Első különbségként pedig a hátlap felvételeit említenénk meg, ami a Poco F5 esetében 4K, a Poco F5 Pro-nál pedig akár 8K is lehet.
MIUI 13 és sok más extra
Zárva a hasonlóságok sorát, mindkét készülék Android 13 alapú MIUI 14 felhasználói felülettel érkezik, és számos extra tulajdonságban is osztoznak mint például az NFC chip (ami régiófüggő, így kérlek ha mindenképp szükséged van rá, vásárláskor jelezd nekünk a Megjegyzés mezőben).
Ezen kívül megkönnyíti még számunkra a kapcsolódást a Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax, a Dual-SIM lehetősége, a Bluetooth 5.3, a GPS és az infra is. Összességében elég komplex kis középkategóriás készüléket kapunk, bármelyik tagját is választjuk a sorozatnak.
Elsőként a Poco F5-ben
Ideje megemlítenünk a telefonok egyik legfontosabb elemét, ami ebben az esetben kifejezetten érdekes, ugyanis az alapmodell elsőként kapta meg a Qualcomm újdonságát, a Snapdragon 7+ Gen 2 lapkakészletet, ezzel pedig – főleg a szintjén – egy erős versenyzőt köszönthetünk a Poco F5 „személyében”. A Poco F5 Pro-ban pedig Snapdragon 8+ Gen 1 chipet találunk, ami szintén figyelemre méltó eleme a telefonnak.
Az eltérések listáját a felbontással folytatnánk, ami az F5 esetében 1080x2400 pixel, az F5 Pro-nál pedig 1440x3200 pixel. A fényerő az alapmodellnél is remek – maximum 1000 nit – a Pro pedig legfeljebb 1400 nitre képes, amivel biztos nem okoz gond az erős napsütés sem.
Használd sokáig, töltsd újra gyorsan!
Jogosan várhatjuk el, hogy a Poco F5 és Poco F5 Pro a fent említett tulajdonságokhoz méltó akkumulátor-üzemidővel rendelkezzen, és ne okozzon gondot a multitasking sem. Jó hír, hogy előbbi 5000, míg az 5160 mAh-s, 67 wattos vezetékestöltés-támogatással rendelkezik, így sem a hosszú használattal, sem pedig az energia utánpótlásával nem lesz gondunk.
De ha a vezeték nélküli töltés kényelmesebb számunkra, 30 watton ezt is megtehetjük a Pro verzió esetében.
Ujjlenyomat-felismerés és más különbségek
A telefonok felépítését tekintve a Poco F5 az üveg előlaphoz műanyag keretet és hátlapot kapott, míg a Pro modellnél csak a keret lett műanyag. Szinte már nélkülözhetetlen ujjlenyomat-olvasót is kaptak a telefonok, azzal a különbséggel, hogy az alapmodellnél a bekapcsológombba, míg az F5 Pro-nál a kijelző alá rejtették, sőt ez a modell még AI-alapú arcfelismerést is kapott.
További érdekesség, hogy a Poco F5-öt jack csatlakozóval is ellátták, a Poco F5 Pro-nál ezt elhagyták, cserébe viszont két különböző, választható tárhelyet kapott, mely sajnos egyik készülék esetében sem bővíthető.
Gyönyörű, elegáns telefonok
Végül megemlítenénk a szóban forgó okostelefonok megnyerő megjelenését is, mely – szerintünk – abszolút hű a középkategória tetejéhez. A Poco F5 Pro fekete és fehér színben érkezett meg, a Poco F5 pedig még egy elegáns, kék árnyalatot is kapott.
Ha bármilyen kérdésed merülne fel a Pocophone-széria, vagy bármely termékünk kapcsán, keress minket bizalommal elérhetőségeink egyikén!