Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Adatvédelmi tájékoztatót itt találja.

Xiaomi Redmi Note 10 5G 128GB 4GB RAM Dual szürke
48.590 Ft (38.260 Ft + ÁFA)

Xiaomi Redmi Note 10 5G 128GB 4GB RAM Dual szürke

48.590 Ft (38.260 Ft + ÁFA)
  • Kártyafüggetlen
  • Magyar nyelvű menü
  • Minden gyári tartozékával
  • Teljeskörű garancia***
  • MBH BANK hitelkalkulátor:

Cikkszám: xiaomi-redmi-note10-5g-128-4gb-dual-grey
Gyártó: Xiaomi

Leírás és Paraméterek

Bevezető

Utoljára 2 éve voltam lelkes a Redmi telefonjaitól, a tavalyi eresztéstől nem estem hasra. Nem is teszteltem le a kilences szériát. Nem azért, mert rossz lett volna, de egyszerűen nem volt olyan újdonság, ami előrelépést jelentett volna a nyolcasokhoz képest. Sőt…

Idén azonban változott a helyzet. Értelmet kapott a Redmi sorozat kipróbálása, mert a 10-es széria nem csak mutatósabb lett, hanem sokkal ütősebb is. Legalábbis a Redmi Note 10 és Note 10 Pro esetében. A többinél meg majd kiderül.

Az új sorozat első tesztje nálam a Redmi Note 10-zel kezdődik, lássuk mit tojt nekünk idén Xiaomi nyuszija!


Csomagolás, tartozékok

Csak a kötelező körök miatt írom ezt a bekezdést, mert amúgy semmi értelme. A doboz a Xiaomi megszokott igényességével, a tartozékok pedig pont azok, amiket megszokhattunk.

Kapunk szilikon hátlapot, a kijelzőre ragasztva egy fóliát, egy SIM-tűt, egy 33 wattos gyorstöltőfejet és egy Type-C kábelt. Ez a minimum, de elég is!


Külső

Nem hiszem, hogy a gyártóknak lenne nehezebb feladatuk, mint az új telefonokat megtervezni, hiszen elől csak a kijelző lehet, hátul meg csak egy nagy üres hátlap. Ezt kell szériáról szériára újabbnál újabb tartalommal megtölteni, de úgy, hogy lehetőleg markánsan különbözzön az elődtől, és persze a konkurens márkáktól.

Nos, a Xiaominál ez nagyjából sikerült is. Túl sok tér nem volt a változtatásra, de például az új sorozathoz illeszkedő hátlapi kamerasziget dizájn szerintem marha pofás lett. A POCO X3 óta már szinte az új sztenderddé vált, hogy az ujjlenyomatszenzort nem a hátlapra vagy az üveg alá, hanem a bekapcsológombra teszik.

Ez gondolom jó a gyártónak is, de véleményem szerint nekünk is. A gyártónak azért, mert lényegében ugyanazt a szenzort használhatja az összes telefonjában, függetlenül attól, hogy AMOLED vagy IPS a kijelző, és jó nekünk, mert ez a megoldás érezhetően gyorsabb, mint az üveg alatti.

Őszintén megmondom, sosem voltam az üveg alatti szenzorokkal kibékülve. Az érezhető „lassúság” mellett az érzékelés bizonytalansága is idegesítő volt. Biztos lesz, aki nem ad ebben igazat, de az utóbbi évek sok tucat teszttelefonjának kipróbálásából én erre jutottam.

Mi változott még? Már csak egy dolog, az alsó és a felső élen a hangszórórács már nem kerek lyukakból, hanem nyújtott ellipszisekből van kialakítva. Nekem ez is jobban tetszik.

Az egyéb dolgok lényegében változatlanok. A kijelző közepén, fent van a szelfikamera nyílása, felette egy elég nagyméretű hangszórórács a telefonáláshoz.

Hátul semmi más, csak a már említett kamerasziget, amiben most rombusz alakzatban csücsülnek az optikák, legfelül a főkamera, ami úgy lett kialakítva, hogy optikailag jóval nagyobbnak tűnik a lencse, mint a valóságban.

Jobb oldalon az ugyancsak említett ujjlenyomatszenzorral egybeépített bekapcsológomb, felett a hangerőszabályzó. Szembe a másik élen csak a SIM-tálca, amibe egyidejűleg tehetünk két SIM- és egy memóriakártyát.

Az alsó élen egy mikrofon, egy jack, egy hangszórórács és a Type-C csatlakozó, fent pedig egy második mikrofon, egy második hangszórórács és az infra.

Összegezve a külsőt tehát elmondható, hogy a telefon előnyére változott az elődmodellhez képest, kb. annyira friss, mint a nyolcas sorozat volt a maga idejében. Vagyis a dizájn területén végre sikerült újra hozni a kötelezőt!

A végére még egy dolog, ami fontos. A telefon külső méretei 160.5 x 74.5 x 8.3 mm, a tömege pedig 178,8 gramm. Ezen adatok kapcsán fontos kiemelni, hogy a készülék, mint az ebben az évben bemutatkozó középkategóriás Xiaomi java, meglehetősen vékony lett, és a tömegből is sikerült faragni.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az elődhöz, a Redmi Note 9 199 grammjához képest 21 grammot fogyott, a 8,9 milliméteres vastagságához képest pedig 0,6 millimétert vékonyodott az idei modell. Ezek jelentős értékek, kézbe véve azonnal feltűnik, hogy ilyen téren komoly javulás tanúi lehetünk!


Hardver

PROCESSZOR, MEMÓRIA

A Redmi Note 10 a hardver terén is jelentősen erősödött az elődhöz képest. Míg két évvel ezelőtt a Redmi Note 8 Pro-ban használt Helio G90T lapkáért a mai napig képes vagyok lelkesedni, a Redmi Note 9-ben használt Helio G85 kimondott csalódás volt. Mondhatjuk, ezt nem volt nehéz idén túlszárnyalni.

A Redmi Note 10-be egy Snapdragon egység került, még pedig a 678-as jelű. Ez egy 11 nanométeres csíkszélességen gyártott darab, ami nyolcmagos procit kapott. A felső fürtben két darab Kyro 460 Gold mag dolgozik 2,2 GHz-es max órajelen, míg az alsó fürtben 6 darab Kyro 460 Silvert találunk, ezek maximális órajele 1,7 GHz lehet.

A telefon természetesen több memória/háttértár kiépítésben is megvásárolható. 4/64- 4/128 és 6 /128 GB a választék, utóbbival érzésem szerint nem nagyon fogunk találkozni.

KIJELZŐ

Nos, el is érkeztünk az egyik, ha nem a legfontosabb különbséghez az idei, és az ezt megelőző szériák között, ez pedig a kijelző. Azt hiszem mindenki nevében mondhatom, hogy évek óta várjuk, hogy a középkategóriában is megjelenjen a Xiaominál az AMOLED, és most ez is megtörtént.

Aki látott már AMOLED kijelzőt az tudja, hogy mennyivel jobb az IPS-nél. Ég és föld a különbség, még akkor is, ha a Redmi Note 9 kijelzőjének is, és az új Note 10 AMOLED paneljának is 450 nit a fényereje. Igen ám, de az AMOLED mellett ott az 1100 nit csúcs fényerő is.

Az AMOLED és az IPS kapcsán nem szabad elfelejteni a technológiából adódó különbségeket sem az AMOLED javára. A jobb színhűséget és a számottevő kontraszt béli különbség hihetetlenül jó felhasználói élményben részesít minket!

A száraz, számszerű adatok szerint a kijelző paneljának képátlója 6,43 col (vagyis 0,1 collal kisebb, mint a Note 9 volt), a felbontás 1080 x 2400 pixel, a képpontsűrűség pedig 409 ppi. Ehhez jön a már említett 450 nit fényerő az 1100 nit csúcsértékkel, , a 83,5 százalékos kijelző-előlaparány, és a 20:9-es oldalarány.

KAMERÁK

Nos, ha mindenképpen találnunk kell valamit, ami nem változott, akkor itt meg is leltük. A kamerák terén egy centit nem lépett előre a gyártó. Azt nem mondom, hogy egy millimétert sem, mert az idei proci miatt ez nem lenne igaz, de tény, a kamerák fizikai jellemzői semmit sem változtak.

A szelfikamera egy 13 megapixeles, f/2.5 rekeszértékű, széleslátószögű objektívet kapott megoldás 1/3.06"-os szenzor- és 1.12 µm-es pixelmérettel.

A hátlapon lévő kamerák közül a főkamera 48 megapixelt tud, a rekeszértéke f/1.8. Mellette egy 8 megás ultraszéles, egy 2 megás makró és egy 2 megás mélységszenzor dolgozik. Ez csontra ugyanaz, mint egy éve volt.

Ami változott, hogy a videók felbontás immár elérheti a 4K-t 30 FPS mellett, de mint írtam, ez nem a kameráknak, hanem az új központi egységnek köszönhető. Persze ettől ez még nem lebecsülendő változás, magma részéről értékelem is a lehetőséget!

Youtube videók

Adatörlő kód tartós adathordozók számára!

TISZTELT VÁSÁRLÓNK!

A Kormány döntése alapján a kereskedő tartós adathordozó termék vásárlásakor köteles a fogyasztó részére ingyenes adattörlő kódot biztosítani.

Használja az ingyenes adattörlő kódot adatainak biztonsága érdekében!*

 

További információk
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság honlapján:
https://nmhh.hu/veglegestorles

Adattörlés QR kód

*A webáruházunkból csomag kiszállítással leadott megrendelésekkel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy az adattörlő alkalmazás használatához szükséges adattörlő kódot a megrendeléshez kapcsolódó számlán tüntetjük fel.