Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Adatvédelmi tájékoztatót itt találja.

A középkategória trónján: Redmi Note 13 széria

2024. 03. 05. 13:09:50
A középkategória trónján: Redmi Note 13 széria

Előző cikkünkben közelebbről is bemutattuk a legfrissebb Redmi széria két alapmodelljét és arról is szó esett, hogy kezdetben mi volt a Xiaomi célja a Redmi készülékekkel és miért is népszerűek annyira manapság is. Ezúttal ezt a gondolatmenetet folytatva a sorozat további három tagját mutatjuk be, melyek remek példát mutatnak egy olyan „kollekcióra”, amelynek valamennyi tagja idomul a vásárlók igényeihez.

A Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G, 5G és Pro+ érdekessége, hogy egy széria tagjai ugyan, de a két utóbbi 2023 szeptemberében látott napvilágot, míg a 4G verzió 2024 januárjában. És hogy miért kapott a Redmi 13 sorozat összesen 5 modellt? Csak találgathatunk, de feltételezhető, hogy a vállalat elsősorban ezzel is a piac változásait követi, és az sem újdonság, hogy a megfizethető ár mellett a kiváló minőség is céljuk, nagyobb palettával pedig nagyobb tömegekhez juthatnak el. Nálunk is ez a legnépszerűbb márka, szóval úgy tűnik, hogy jó a recept!

Nézzük is meg, hogy milyen tulajdonságokat kapunk a három különböző, mégis egy szinten található okostelefontól!

Elegancia és vegán bőr

A külső paraméterekkel kezdenénk a felsorolást, ugyanis ezen a téren minimális különbségeket vehetünk észre, de ha valakinek kiemelten fontos a telefon anyaga vagy színe, akkor ez a bekezdés biztosan hasznos lesz számára. A három modell méreteiben és súlyában nincs számottevő eltérés, de viszonyításképp a legkönnyebb a Redmi Note 13 Pro 5G (187 g), a legnehezebb pedig a Pro+ modell (199 g).

A külalakot vizsgálva szerencsére ezúttal sem kell csalódnunk. Garantált az elegáns, letisztult kialakítás, a modern hátlapkialakítás és a különleges szín-és anyagválaszték is. A kamerasziget tekintetében is egymáshoz hasonló készülékeket kaptunk, egyedül a Pro+-nál vehetünk észre elrendezésbeli különbséget.

Tudjuk, hogy a szín – és aktuális elérhetőség – kérdése egy szériánál, de ha az anyaghasználatot is mérlegeljük, az segíthet a döntésben. A Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G például műanyag hátlappal és kerettel érkezik, az előlapja pedig Gorilla Glass 5 üveg.

Ugyanennek a modellnek az 5G változata már Gorilla Glass Victussal büszkélkedhet az előlapon, a hátlapja is üveg, a keret viszont itt is műanyag. A Pro+-nál is Gorilla Glass Victus előlapot látunk, a hátlap pedig a Xiaominál ismerősen csengő üveg vagy szilikon. Így ha egy vegán bőr változatra fáj a fogunk, a Pro+ modellek között nézelődjünk!

Élénk és éles kép napsütésben is

A Gorilla Glass üveg előlap hasonló, mégsem teljesen egyforma 6,67 hüvelykes AMOLED kijelzőket takar mindhárom készülék esetében. A Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G „lóg ki” leginkább a sorból 1300 nites fényerejével és 1080 x 2400 képpontos felbontásával, de ha kicsit is utánajártunk már a középkategóriás készülékeknek, láthattuk, hogy ez már bőven elegendő arra, hogy napsütésben is használjuk a telefonunkat és ne kössünk a látvánnyal kapcsolatban túl nagy kompromisszumot.

A 120 Hz-es képfrissítés is adott valamennyi modellnél, az 5G és Pro+ esetében viszont már 1800 nitig is felmegy a fényerő, jár hozzá a Dolby Vision támogatás és a HDR10+ mód is, a felbontás 1220 x 2712 képpont, és biztosított a mindig bekapcsolt kijelző mód is.

Egy kis segítség a döntésben

Ha az eddigi paraméterek nem győztek meg teljes mértékben a döntésünkről, a belső motor és a tárhely elbillentheti a mérleg nyelvét, ugyanis belülről nem is térhetnének el jobban ezek a Xiaomi telefonok. Az egyetlen hasonlóság az Android 13 alapú MIUI 14 felhasználói felület, amit már biztosan jól ismernek a Xiaomi-felhasználók.

Ezen túlmenően
- a Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G Mediatek Helio G99 Ultra chipet, Cortex-A76 és Cortex-A55 CPU-t és Mali-G57 MC2 GPU-t,
- az 5G verzió Snapdragon 7s Gen 2 chipet Cortex-A78 és Cortex-A55 CPU-val és Adreno 710 GPU-t,
- a Pro+ pedig a Mediatek Dimensity 7200 Ultra chip mellé Cortex-A715 és Cortex-A510 CPU-t és Mali-G610 MC4 GPU-t kapott.

A RAM tekintetében a legkisebb is 8 GB, az 5G és Pro+ esetében pedig akár 16 GB is lehet. Érdekesség, hogy csak a 4G verziónak bővíthető a belső memóriája, de a RAM függvényében ez is 128 GB-tól akár 512 GB is terjedhet.

A legfontosabb hasonlóságok

Számos visszajelzés alapján tapasztaltuk azt, hogy a kamera minősége az egyik legjelentősebb szempont telefonvásárlás előtt. A Xiaomi ebből a szempontból nem állít nagy döntések elé, mivel a cikkben szereplő modellek egységesen 1-1 200 megapixeles főkamerával, 8 megapixeles, ultraszéles kamerával és egy 2 megás makró kamerával rendelkeznek. A LED vaku is jelen van, ami az 5G és Pro+ verziónál dupla, és a 4K videózás lehetősége is adott a két utóbbi modellnél.

A szelfikamera is 16 megapixel az összes verziónál, viszont az előlapon a Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G-nél nincs lehetőségünk a HDR és panoráma módokra. Összességében bármelyik verziót is választjuk, számíthatunk a kamerarendszerére a mindennapok megörökítésében.

Ne feledkezzünk meg erről sem!

Már csak néhány apróság kellene, hogy válasszunk a készülékek között? Vegyük sorra a különböző extrákat, hiszen amennyire jelentéktelennek tűnhet egy funkció első ránézésre, annál inkább megérezhetjük a hiányát, ha például a mostani telefonunkban megtalálható.

Az alapok természetesen, mint a Wi-Fi és Bluetooth vagy a GPS mindegyik modellben helyet kaptak. Az NFC is, amiről azt érdemes tudni, hogy egyes Xiaomi okostelefonokban változó, így vásárlás előtt ezt az igényünket mindenképp jelezzük a forgalmazónak!

Ha kedvenc vezetékes headsetünkről sem szeretnénk lemondani, akkor a Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G vagy 5G-re tegyük a voksunkat, mivel a Pro+ nem kapott jack csatlakozót. Rádiót csak a 4G modell, infra portot cserében mindhárom. A kijelző alatti ujjlenyomat-olvasót is kipipálhatjuk a telefonoknál, csakúgy, mint az iránytűt, a giroszkópot és a gyorsulásmérőt, a Pro+-ban pedig még a közelségérzékelőt is. A Dual-SIM is alapértelmezett ezekben az okostelefonokban, eSIM-et viszont csak az 5G és a Pro+ kapott és az 5G is itt érhető el.

Még egy tartozékot muszáj megemlítenünk, ugyanis az eddigi vásárlói visszajelzések alapján a széria egyes modelljeibe nem csomagolt a gyártó töltőfejet, erről szintén érdemes egyeztetni a forgalmazóval!

Utolsó simítások

A Redmi 13 széria is arra ad bizonyítékot, hogy a középkategóriában is kiváló készülékeket találunk manapság, és az egyre csak változó igényeinknek megfelelő paramétereket kapunk úgy, hogy nem szükséges mélyen a pénztárcánkba nyúlnunk.

Akármelyik tagját is szeretnénk beszerezni a sorozatnak, IDE kattintva megtehetjük. És ha már kiválasztottuk a kedvencünket, véglegesítés előtt vizsgáljuk meg a készülékhez illő tartozékokat, mint az okosórák, vezeték nélküli headsetek, vagy telefontokok. Mi pedig örömmel segítünk elérhetőségeinken, ha kérdés merülne fel a jövőben vásárlás előtt vagy után!