Vizsgáljuk meg minden oldalról!
Csúcskategóriás készülékek lévén a blogcikkünk elsődleges célja az, hogy bemutassuk, milyen tulajdonságokkal rendelkeznek ezek a kiváló telefonok, és mérlegelhessünk, hogy szükségünk van-e az Ultrára, vagy az alapmodell is megfelel valamennyi igényünknek.
A Galaxy S24 például sokban hasonlít az S24+-ra, kezdve egyből a színválasztékkal. A Samsung nem fogta vissza magát, és összesen 8 árnyalatban adta ki ezeket a készülékeket, de hazánkban – és a webáruházunkban – az egyes verziók elérhetősége eltérhet, ennek mindenképp járjunk utána!
Nem csak a szín, de az anyagválasztás is egyforma a két modellnél: az alumínium keretük egy-egy Gorilla Glass Victus 2-ből készült üveglapot fog közre. De a Dual-SIM-et is itt említenénk meg, ami mindhárom telefonban megegyezik: egy nano-SIM és egy eSIM fogja támogatni két telefonszám párhuzamos használatát. Ilyen hasonlóság még a Type-C 3.2 csatlakozó is, ami többek között a töltésért felel.
Rendkívüli belső háttér
Az évek során a mobilok fejlődésével az is szinte elvárt lett, hogy számos alkalmazás használatát és több ezer kép tárolását is könnyedén biztosítsa a telefonunk, mindezt akadozás nélkül, és ha lehet hosszú akkumulátor-üzemidővel, nem igaz?
Mindenkit szeretnénk megnyugtatni, ugyanis a Galaxy S24 és az S24+ chipje Európa szerte egy 4 nanométeres Exynos 2400, ehhez Xclipse 940 GPU-t kapott, és 8 vagy 12 GB RAM-ot, nem bővíthető memóriával. Az S24+ esetében nincs választási lehetőségünk, ebből „csak” 12 GB-os verziót adott ki a gyártó. Az S24 Ultránál is ez történt, a tárhelye viszont egyedi módon akár 1 TB is lehet!
Azt is érdemes megemlíteni a játékok szerelmeseinek, hogy az S24 széria továbbfejlesztett párakamrát kapott, ami abban segíti a gamereket, hogy ne melegedjen túl a készülék, és minél profibb és zökkenőmentes teljesítményt nyújtson a telefon.
Lenyűgöző fotók távolról is
Az köztudott, hogy a felhasználók többsége a leírásban a kamera tulajdonságait nézi meg először. De ha nem is ez a legfontosabb paraméter számunkra, azért egy felső kategóriás okostelefonnál biztosan körbejárjuk a fényképek és videók kérdéskörét is. A Galaxy S24 és az S24+ például 1-1
- 50 MP-es, széles látószögű kamerát,
- 10 MP-es telefotó egységet háromszoros zoommal,
- 12 megás, ultraszéles egységet,
- és az előlapon 1-1 12 MP-es széles látószög szelfikamerát kapott.
És sok olyan funkciót is, ami mondhatni alapértelmezett, mint például a LED vaku, az auto-HDR és panoráma mód, vagy az előlapi HDR10+ kompatibilitás. És mitől lesz kiemelkedő ez a sorozat? Próbáljuk ki a távolról fotózást, akár sötétben is, ha szeretnénk lenyűgöző végeredményt látni!
Extra kiegészítő tulajdonságok
Megvan a strapabíró belső és külső, kellően nagy tárhellyel és gyönyörű kamerákkal. Mindez viszont akkor lesz teljes, amikor kiegészül a különböző kapcsolattartást segítő funkciókkal és extrákkal. Ha pedig a Galaxy S24 telefonok egyikét választjuk, nem sok kompromisszumot kell kötnünk ebből a szempontból sem. Lesz benne rendkívül erős Wi-Fi és Bluetooth kompatibilitás, GPS, NFC, ujjlenyomat-olvasó, iránytű, giroszkóp, gyorsulásmérő, barométer és közelségérzékelő is. Ami elmaradt, az a rádió, infra és 3,5 mm-es jack csatlakozó, de szerencsére napjainkban a legtöbb könnyedén pótolható.
De az extrák közé sorolandó egy újdonság, a – mindegyik telefonban megtalálható – AI-alapú élő fordítás is, amit telefonhívás közben és üzenetküldések alkalmával is bekapcsolhatsz.
Miben tűnik ki az S24 Ultra?
Vannak olyan tulajdonságai is ezeknek a készülékeknek, melyek mindhárom esetben különböznek. Hamarosan erre is kitérünk a cikkünkben, de előtte nézzük meg azokat a paramétereket, amelyek csak az Ultránál térnek el! Kezdjük most is a külsővel: az S24 Ultra elő-és hátlapja egyaránt Corning Gorilla Armor üvegből készült, amihez titánium keretet kapott. Az üveg hátlap összesen 7 változatban jelent meg, de ebben az esetben is igaz az, hogy mindenképp érdemes ellenőrizni az elérhető variánsokat.
A 2023-as S23 széria volt az első, melynél az európai modellek is Snapdragon rendszerchippel működnek. A Galaxy S24 Ultra továbbviszi ezt az innovációt, így azok, akiknek ez kiemelten fontos szempont, elégedetten dőlhetnek hátra egy Ultrával a zsebükben, ami Snapdragon 8 Gen 3-at kapott! A GPU pedig szintén egyedi a Samsungok között Európában: Adreno 750 felel a grafikai megjelenítésért.
Nem érdemes kihagyni a felsorolásból a kamerát sem, ami a Neurális feldolgozó egységével és az AI által támogatott működéssel forradalmi eredményt nyújt. A 200 megapixeles főkamera, az 50 megapixeles egység 5x-ös optikai zoommal és 10x-es optikai minőségű zoommal, továbbá a 12 megapixeles ultraszéles látószögű kamera önmagában is kitűnik az elődjei közül, és mellette az új ProVisual motor csökkenti a zajt, kiemeli a részleteket és a javítja a színtónust. Ha pedig a közeli képek készítése is kiemelten fontos számunkra, az eddigi legerősebb zoommal olyan végeredményt kapunk, amire eddig abszolút nem volt példa.
És persze ne feledkezzünk meg az S Penről sem, amely valamennyi Ultra modellnél alapértelmezett, és nem csak a jegyzetelést vagy a rajzolást könnyíti meg, de például a karikázás alapú Google keresést is lehetővé teszi. A mi tippünk az, hogy ismerjük meg ezt a remek kiegészítőt, és próbáljuk meg minél több funkcióját hasznosítani a mindennapokban!
A három típus közötti különbségek
Ahogy már említettük, bizonyos tulajdonságok valamennyi modellnél különböznek, ezért ezt is vizsgáljuk meg! Ide soroljuk a méretet és a súlyt ami a Samsung modelljeitől megszokott módon növekszik a sorban haladva. De ebben a listában találjuk a kijelző méreteit is. A technológia valamennyinél dinamikus LTPO AMOLED 2X, 120 Hz-es képfrissítéssel, HDR10+ támogatással. De a legnagyobb, kellemes meglepetést a 2600 nites fényerő nyújtja, aminek hála elbúcsúzhatunk az olvashatatlan képtől erős napsütésben, sőt, az Ultra esetében a Gorilla Glass Armor még a tükröződést is hivatott csökkenteni!
A kijelző méretei is változnak, 6,2, 6,7 vagy 6,8 hüvelykes áll a rendelkezésünkre, a felbontás az alapmodellnél 1080 x 2340 képpont, a másik kettőnél 1440 x 3120 képpont, és mindegyiknél adott lesz a mindig bekapcsolt mód is.
Végül az akkumulátor-kapacitást fejtenénk ki, ugyanis tekintve, hogy egy kiemelkedő belső tulajdonsággal rendelkező okostelefonnak egy „kisebb” aksi is elegendő, az előző szériában nem érték el a modellek az 5000 mAh-t sem. A Galaxy S24 4000 mAh-t kapott, a plusz 4900-at, az Ultra pedig 5000-et. És szintén viszonylag friss változtatás a Samsungtól az is, hogy a gyári dobozba nem csomagolnak töltőfejet, így ezt is érdemes kosárba helyezni, ha éppen nincs otthon ennek megfelelő.
Az energiát egyébként a Galaxy S24-nél egy 25 wattos, a másik két modellnél egy 45 wattos vezetékes töltő pótolja, de választhatunk 15 wattos vezeték nélkülit is, de szükség esetén a 4,5 wattos visszafelé töltés is a rendelkezésünkre fog állni.
Utolsó simítások
Eldöntöttük, hogy egy Samsung okostelefont szeretnénk, és már a típust, a tárhelyet és a színt is kiválasztottuk? Gondoljuk végig azt is, hogy milyen kiegészítőkre lehet szükségünk, akár vezetékes, akár vezeték nélküli termékre van szükségünk. Ezen kívül a védelemről is gondoskodjunk, kezdve a kijelzővédő üvegnél, de egy tokot is szerezzünk be minél előbb! Kérdés esetén örömmel segítünk elérhetőségeinken, hogy minden kérdést megválaszolhassunk.