Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Adatvédelmi tájékoztatót itt találja.

Jó hír a rajongóknak: itt a Xiaomi Redmi Note 13 széria!

2024. 03. 05. 13:06:49
Jó hír a rajongóknak: itt a Xiaomi Redmi Note 13 széria!

Napjaink egyik legnépszerűbb márkájaként valószínűleg sokak számára nem kell bemutatnunk a kínai Xiaomit. A gyártó a hírnevéhez méltóan folyamatos újdonságokkal rukkol elő, és évről évre nő a rajongói tábora is. De mi a titka?

Az első és legfontosabb szempont, hogy nem csak az okostelefonok piacán van jelen, hanem akár egy teljes termékarzenált is beszerezhetünk a Xiaomitól. Az általunk is forgalmazott tabletek, okosórák és headsetek mellett számos háztartási géppel, okosotthonba illeszthető termékekkel, sőt még elektromos rollerral is kiegészítette a palettát. Felhasználói szempontból ez azért is előnyös, mert ha egy vállalat egyre csak terjeszkedik, az tovább erősíti a bizalmat.

A Xiaomi másik pozitívuma a kiváló ár-érték arány, illetve, hogy attól sem riadt meg, hogy a csúcsmodellek mellett alsó-és középkategóriás okostelefonokat is készítsen. Ez pedig nem azt jelenti, hogy lemondhatunk a kiváló jellemzőkről az elérhető árért cserébe, éppen ellenkezőleg. Évekkel ezelőtt megszületett a Redmi széria, és mindenkit lenyűgözött!

Ezek a készülékek úgy vonultak be a köztudatba, mint a márka pénztárcabarát modelljei, még sincs arra szükség, hogy óriási kompromisszumot kössünk a minőség rovására. Utóbbi főként az anyagválasztásban mutatkozik meg, így csak annyi a dolgunk, hogy kiválasszuk a mi igényeinkhez leginkább illő modellt.

Jelenleg ugyanis ezek a készülékek állnak az élen a Xiaomi középkategóriás telefonjai között, ezért nem véletlen, hogy sokan várták a 2024 januárjában megjelenő modelleket is. Mi ebben a cikkben a legújabb Redmi Note 13 sorozat két alapmodelljének a bemutatásával kezdjük, hogy rávilágítsunk a különbségekre és hasonlóságokra.

4G és 5G modellek – van különbség?!

Az első érdekesség, ami talán kevésbé köztudott, hogyha egy szérián belül két telefont látszólag csak a 4G és az 5G különböztet meg, az nem minden esetben jelenti azt, hogy egyforma paraméterekkel rendelkeznek. Olyannyira, hogy például tokvásárlás előtt is érdemes alaposan ellenőrizni a típust, hiszen gyakran előfordul, hogy teljesen más méretű a két modell.

A Redmi Note 13 5G például minimálisan tér el 4G-s változatától, de egy kiegészítő esetében természetesen nem hagyhatjuk ezt sem figyelmen kívül. Az 5G-s készülék 161,1 x 75 x 7,5 mm nagyságú, míg a 4G-s 162,3 x 75,6 x 8 mm-es. Súlyukat tekintve az 5G 174,5 grammot nyom, a 4G pedig 188,5 grammot. A színvilágot is vizsgáljuk meg, hogy biztosan megtaláljuk a kedvencünket, ugyanis ez is eltér a szóban forgó telefonok esetében.

Erős napfény? Mutatjuk a javaslatunkat!

Továbbhaladva nézzük meg a kijelzőt, ami az egyik olyan eleme egy telefonnak, amely látványosan más paramétereket kap az alsóbb szinteken. A Redmi Note 13 5G ebből a szempontból a hétköznapi használatnak megfelelő 6,67 hüvelykes AMOLED kijelzőt kapott 120 Hz-es képfrissítéssel és 1080 x 2400 képpont felbontással ugyanúgy, mint a 4G verzió. Előbbi Corning Gorilla Glass 5, utóbbi Gorilla Glass 3 üveggel rendelkezik. Az egyik szembetűnő – és számunkra meglepő – különbség azonban a fényerő, ami a 4G esetében 1800 nit, az 5G-nél pedig 1000 nit. Ez azt jelenti, hogyha a listánk elején az áll, hogy bárhol, erős napfényben is olvasható legyen a kijelző, akkor inkább a 4G modellt vegyük fontolóra!

Hibrid készülékek

Befolyásoló tényező lehet még a SIM-kártya is, ami ebben az esetben megegyezik, és véleményünk szerint kifejezetten előnyös: mindkét modell hibrid Dual-SIM-et kapott, azaz mi dönthetjük el, hogy felhasználóként az egyik SIM-kártya mellett még egynek, vagy pedig egy microSDXC kártyának biztosítunk helyet.

Az extra tárhely azok számára jöhet jól, akiknek nem lesz elegendő a választható 128 vagy 256 GB, ami a RAM függvényében változhat. Ha garantáltan terhelni fogjuk az új okostelefonunkat alkalmazásokkal, játékokkal és folyamatos használattal, akkor akár 12 GB RAM is a miénk lehet a Redmi Note 13 5G esetében.

Belső motor

Visszatérő jelenség az okostelefon-piacon, hogyha egy gyártó szeretne megkülönböztetni két hasonló készüléket, akkor a chip és a GPU-n szinte biztos, hogy változtatni fog. Ezúttal is így történt, a 4G ugyanis egy Snapdragon 685 chippel és Adreno 610 GPU-val működik, míg a Redmi Note 13 5G Mediatek Dimensity 6080 chippel és Mali-G5 MC2 GPU-val. A felhasználói felületük megegyezik, MIUI 14, aminek Android 13 az alapja.

Ha pedig tényleg aktív használat a cél, akkor az akkumulátort is nézzük meg! A középkategóriában jellemző módon a szóban forgó alapmodellek egységesen 5000 mAh-s aksit kaptak, amit 33 watton tölthetünk fel.

Itt fontos megemlítenünk forgalmazóként, hogy visszajelzések alapján egyes modellek színváltozataihoz nem csomagolt a gyártó adaptert, így érdemes beszerezni egyet, illetve egyeztetni megrendelés előtt kérdés esetén!

Hasonló kamerarendszer

Akár abba a csoportba tartozunk, akik legszívesebben minden pillanatot megörökítenének, akár abba, akik csak időnként szeretnének szép fényképeket készíteni, a Redmi Note 13 széria tagjai lehetővé teszik ezt is. A Redmi Note 13 5G és 4G kamerái szinte teljesen megegyeznek:
- egy 108 megás, széles látószögű főkamerával,
- egy 8 megás, ultraszéles egységgel
- és egy 2 megapixeles makró kamerával támogatják a végeredményt.

A hátoldalon alapértelmezett a HDR és a panoráma mód, az előlapon csak az 5G esetében. A vaku is adott, továbbá a szelfikamera is egyforma: 16 megapixeles, széles látószögű.

Sokoldalú okostelefonok

Szeretnénk kedvenc vezetékes headsetünket továbbra is használni? Vagy a készülékünk segítségével fizetni a bankkártyánk helyett? A biztonságról is gondoskodnánk? A szóban forgó két okostelefonnal mindez elérhető lesz! Mutatjuk részletesen az extrákat:
- 3,5 mm-es jack csatlakozó,
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac,
- Bluetooth 5.1 a 4G-nél és Bluetooth 5.3 az 5G-nél,
- GPS,
- NFC (ez változó a készülékekben, ezért mindenképp jelezzük az igényünket a forgalmazó felé!)
- infraport,
- ujjlenyomat-olvasó,
- giroszkóp, iránytű,
- közelségérzékelő,
- valamint gyorsulásmérő.

Kérdezzünk bátran!

Telefonvásárlás előtt állunk és megvan a márka, az árkategória, most pedig már akár a széria is? Ne felejtsük el kosárba rakni a kedvenc termékünket, megnézni az elérhető tartozékokat, és kiválasztani a számunkra leginkább megfelelő szállítási és fizetési módot! A jó hír az, hogy bármikor kiegészíthetjük egy új tokkal vagy headsettel a későbbiekben is! Kérdés esetén pedig örömmel segítünk elérhetőségeinken!