Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Adatvédelmi tájékoztatót itt találja.

Megéri Dual SIM-et választani?

2024. 04. 05. 15:30:47
Megéri Dual SIM-et választani?

Akár az első okostelefon-típusokat, akár a mai, modern készülékeket vizsgáljuk meg, egy dolog közös lesz bennük: a telefonálás az elsődleges célunk velük. Természetesen mára ez már megváltozott abból a szempontból, hogy már online is elérhetőek vagyunk, de a kapcsolattartás fontossága megmaradt, inkább csak átalakult.

A telefonáláshoz viszont szükségünk lesz – legalább egy – SIM-kártyára is, amihez egy-egy telefonszám fog tartozni. Ha épp váltás előtt állunk, eldönthetjük, hogy melyik szolgáltatót választjuk és hogy milyen csomagra van épp szükségünk. Szerencsére nálunk is kapható kártyafüggetlen okostelefonok megkönnyítik ezt a helyzetet, mivel így nem lesz megkötve a kezünk.

De mi történik akkor, ha két telefonszámot is használnánk egy időben? Így is könnyen megtalálhatjuk az ideális készüléket, hiszen erre nyújtanak megoldást a Dual SIM okostelefonok, melyekkel nem kell lemondanunk a dupla kártyáról.

Ennek több típusa létezik, viszont nem juthatunk hozzá könnyen bármelyikhez. Többek között ebben szeretnénk segíteni ezzel a cikkel, hogy a végére érve pontos elképzelésünk legyen arról, hogy mire számíthatunk, ha például a kínálatunkból szeretnénk megrendelni a következő készülékünket. Sőt, igyekszünk több nézőpontot adni a Dual SIM előnyeiről. Lássuk is!

A legnépszerűbb

Sokan nem is gondolnák, de a Dual SIM-en belül is több variációt különböztethetünk meg. A leggyakoribb a Dual SIM standby – webáruházunkban is ez a legjellemzőbb. Erről azt érdemes tudni, hogy az esetében mindkét telefonszámon elérhetőek leszünk, amikor éppen nincsenek használatban. Ez akkor változik, amikor pl. hívást fogadunk vagy indítunk az egyikkel.

Képzeljük el úgy, hogy amikor az egyik telefonszám hívásban van, a másik kártya addig „nem kapcsolható” jelzést küld. Ennek az lehet a hátránya, hogy a másik fél egyáltalán nem, vagy később próbálkozik újra, de természetesen mi bármikor visszahívhatjuk. Az előnye pedig mindenképpen az, hogy így a két kártya ebben a formában nem fogja megterhelni a telefon akkumulátorát.

Összességében egy könnyen elérhető, népszerű változatról beszélünk, amit jó szívvel ajánlunk mi is. Az IOS-rajongóknak pedig azt üzenjük, hogy nekik sem kell lemondaniuk a dupla SIM-kártyáról, viszont esetükben egy nano SIM és egy eSIM kártya használatával oldható meg ez a beállítás. Az eSIM-et az adott telefonszámhoz tartozó szolgáltatónál igényelhetjük személyesen. Ha többet olvasnánk róla, ebben a cikkben megtehetjük.

A kakukktojás

A másik verzió a Dual SIM Active, aminek az a különlegessége, hogy egyszerre is képes a két hálózatra csatlakozni, így szinte észrevehetetlen lesz, hogy két telefonszámot használunk. Például, ha hívásban vagyunk az egyikkel, a másikra beérkező hívásokat is ki fogja jelezni a telefonunk, a túloldalon pedig foglaltnak érzékelik majd. Ezért a kényelemért viszont azt az árat fizetheti a felhasználó, hogy az átlagosnál gyorsabban fog lemerülni a telefonja. De mielőtt még beleélnénk magunkat, fontos elmondani, hogy ezeknek a készüléknek kifejezetten drága az előállítása, így többek között ezért is találkozhatunk ritkán ezzel a funkcióval.

A hibrid változat

Amikor új okostelefont keresünk, gyakran okozhat dilemmát, hogy a tárhely bővíthető-e, illetve, hogy az alapértelmezett memória mérete megfelel-e az igényeinknek. És ez hogyan kapcsolódik a SIM-kártyához? A harmadik változat, a hibrid Dual SIM funkció révén, amit előszeretettel alkalmaznak a gyártók manapság.

Ennek az a működési elve, hogy a telefonban két kártyafoglalat található, és mi dönthetjük el, hogy az első SIM-kártyánk mellett található szabad helyre egy microSDXC kártya, vagy egy második SIM kerül. Sőt, előnye, hogy bármikor meggondolhatjuk magunkat, és kicserélhetjük.

Ezt mi azok számára javasoljuk, akik nem tudják eldönteni, hogy mekkora belső memóriára lesz később szükségük, ezért biztonságérzetet nyújtana egy opcionális kártyafoglalat, vagy éppen egy második telefonszám használatának a lehetősége.

Helyzetek, amikor jól jöhet a Dual SIM

Bizonytalanok vagyunk azzal kapcsolatban, hogy nekünk való-e ez a technológia? Szerencsére gyakran alapértelmezett, ezért ritkán kell lemondanunk róla. Ettől függetlenül nem árt, ha azt is végiggondoljuk, hogy kihasználnánk-e ezt a lehetőséget. A teljesség igénye nélkül felsorolunk néhány olyan helyzetet, amelyek során igen is jól jöhet a Dual SIM:

  • Lefedettség: Bizonyos területeken eltérő a különböző szolgáltatók jelerőssége, ami számos bosszúságot okozhat. Ezt (részben) kiküszöbölhetjük két eltérő telefonszám együttes használatával, így kisebb lesz annak az esélye, hogy akadozni fog a hívás.
  • Céges és magán telefonszámok: Ha két telefonszámmal rendelkezünk és eddig két készüléket vittünk magunkkal mindenhova, jó hírünk van! A Dual SIM-el ez a múlté!
  • Spórolás: Vannak olyan csomagok, melyekben a hívások percdíja kedvező, máshol a mobilinternet vagy az SMS-ek küldése. Ha szeretnénk „egyedileg” összeállítani magunknak, akár két különböző szolgáltató ajánlatait is használhatjuk együttesen egy ilyen okostelefonnal.
  • De takarékosság nem csak a fentiek által valósulhat meg. Ha például a családtagjaink és barátaink más szolgáltatónál vannak, kedvező lehet, ha a hozzájuk „tartozó” telefonszámról keressük fel őket, a lehető legkedvezőbb tarifával.
  • Külföldi böngészés: Akár nyaralunk, akár több ideig tartózkodunk külföldön, bizonyára szükségünk lesz az adott ország SIM-kártyájára is. Ha nem szeretnénk a magyar elérhetőségünket szüneteltetni ez idő alatt, használjuk a két ország kártyáit egyszerre!

Néhány kisebb hátrány

Akármennyire is érdeklődünk valami iránt, nem érdemes úgy döntést hozni róla, hogy nem ismerjük meg a hátrányait. A Dual SIM kompatibilitás szerencsére nem befolyásolja negatívan a használatot, és egy hasznos funkcióról van szó, de vegyük figyelembe, hogy

  • előfordulhat, hogy a kelleténél gyorsabban merül le a telefonunk, ha két kártyával használjuk. De tény, hogy egy kis odafigyeléssel elkerülhetők a kellemetlen, váratlan helyzetek. Tipp: szerezzünk be egy powerbanket a készülékünkhöz, hiszen bármikor jól jöhet!
  • bizonyos szituációkban elképzelhető, hogy nem érnek el minket az egyik telefonszámon, ha például a másikon folyamatosan hívásban vagyunk.
  • időnként az is megeshet, hogy véletlenül a magán számunkról hívunk fel egy kollégát, vagy a drágább mobilinternet-csomagunkat használjuk – mondjuk egy idegen országban. De ez is könnyedén elkerülhető, illetve orvosolható.
  • ha a hibrid változat mellett döntünk, választanunk kell a plusz egy SIM és a memóriakártya között, de ahogy már említettük, általában ez nem jelent nagy kompromisszumot.

Ezt válasszuk még ki rendelés előtt

A Dual SIM kompatibilitás összességében egy hasznos találmány, ami már sok felhasználó életét tette könnyebbé. Mi is azt javasoljuk, hogyha a fenti szempontok bármelyike is igaz ránk, fontoljuk meg a két telefonszám használatát – egy készülékben! Ehhez számos lehetőséget biztosítunk webáruházunkban nem csak a telefonoknál, de a szállítási,- és fizetési módok között is.

Rendeljünk például házhozszállítással, csomagautomatába vagy csomagpontra, és igényeljünk áruhitelt vagy akár részletfizetési 0%-os THM-el! Kérdés esetén bátran írjunk az ügyfélszolgálatnak, ahol örömmel segítenek!